Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků

CÍL 2.1: Zvýšit konkurenceschopnost začínajících a rozvojových MSP

Záměr: Zvýšení počtu nových podnikatelských subjektů a nových podnikatelských záměrů zejména inovačního charakteru s vysokým potenciálem růstu, ale i na nižších hodnotových řetězcích, a podnikatelů ve službách s přínosem pro zaměstnanost.

Programy podpory:

TECHNOLOGIE

Potřebujete získat nové výrobní kapacity? Potřebujete vyrábět rychleji, s vyšší přesností a efektivněji? Jste začínajícím drobným podnikatelem či malým a středním podnikem? Jestliže ano, právě pro Vás je určen program Technologie.

PROGRES

RIZIKOVÝ KAPITÁL

PORADENSTVÍ

Cílem programu je poskytování poradenských služeb začínajícím malým a středním podnikům (MSP) ze strany provozovatelů inovační infrastruktury, jako jsou podnikatelské inkubátory, vědeckotechnické parky a inovační centra.

Služby jsou poskytovány začínajícím firmám s cílem podpořit zvýšení počtu nových podnikatelů a konkurenceschopnosti začínajících MSP v hospodářsky problémových regionech.

CÍL 2.2: Zvýšit internacionalizaci malých a středních podniků

Záměr: Rozvoj internacionalizace podnikání v oblasti sofistikovaných služeb a poradenství a na MSP orientující se na nové zdroje růstu na zahraničních trzích.

Typový projekt v oblasti služeb pro MSP zaměřený na mezinárodní konkurenceschopnost usnadňující vstup na zahraniční trhy bude podporovat pronájem výstavních ploch, technické návrhy, pronájem a montáž výstavní expozice včetně nezbytného zařízení, základní služby související s provozem výstavní expozice, propagaci a dopravu. Dále se budou poskytovat specializované poradenské služby, které budou rozvíjet internacionalizační know-how podpořených MSP.

Programy podpory:

MARKETING

Rozhodli jste se prorazit s Vašimi produkty na zahraniční trhy? Chcete se účastnit zahraničních výstav a veletrhů? Pokud jste malým nebo středním podnikem, je pro Vás vhodný program Marketing.

Program Marketing je zaměřený na rozvoj aktivit českých exportérů na zahraničních trzích a zvýšení využití exportních příležitostí, které na světovém trhu existují.

CÍL 2.3: Zvýšit využitelnost infrastruktury pro podnikání

Záměr: Zvýšení využitelnosti podnikatelské infrastruktury, včetně využití brownfieldů, umožňující přechod od běžné výroby v nízkých hodnotových stupních k inovativní výrobě.

Typovým projektem bude modernizace zastaralých, prostorově a technicky nevyhovujících a energeticky náročných objektů, budov a areálů malým a středním podnikatelem, které bude možné znovu využít pro rozvoj jeho výrobních činností a služeb. Rekonstrukce stávajících objektů není v případě SC 2.3 spojena s pořízením nových technologií.

Programy podpory:

NEMOVITOSTI

Jste malým a středním podnikem a rozhodli jste se modernizovat Vaši podnikatelskou nemovitost? Máte v plánu rekonstruovat zastaralou infrastrukturu či přeměnit brownfield na moderní podnikatelský objekt? Právě pro Vás je určen program Nemovitosti.

CÍL 2.4: Zvýšit kapacitu pro odborné vzdělávání v MSP

Záměr: Zkvalitnění infrastruktury pro rozvoj lidských zdrojů s důrazem na technické odborné vzdělávání zaměstnanců MSP.

Programy podpory:

ŠKOLICÍ STŘEDISKA

Uvažujete o výstavbě nebo rekonstrukci školicího centra? Potřebujete zmodernizovat Vaše prostory pro vzdělávání zaměstnanců či pořídit školicí pomůcky? Jste malým a středním podnikem? Pokud ano, právě pro Vás je určen program Školicí střediska.


Jak na dotace pro podnikání?

Zajímá Vás jak získat dotace na podnikání? Přečtěte si náš článek.

více informací


© 2019, SIGMIN, a.s. - všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑