MPO - program EFEKT 2016

10 / 12

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo Státní program EFEKT 2016, který je zaměřen na podporu úspory energie a využití obnovitelných a druhotných zdrojů energie pro rok 2016.
 

EFEKT 2016

Naše společnost se konkrétněji zaměřujeme na ÚSPORY ENERGIE v oblasti snížení energetické náročnosti veřejného osvětlení a rekonstrukce otopné soustavy a zdroje tepla budov v majetku veřejného sektoru.
 
Aktivita B.1 –  Opatření ke snížení energetické náročnosti veřejného osvětlení
Typ žadatele               obce, městské části, společnosti vlastněné 100% obcí či městkou částí
Max. výše dotace       2 mil. Kč, 70% uznatelných nákladů
Příjem  žádostí:          do 28. 2. 2016
Uznatelné náklady:    náklad na energetický audit; náklad na projektovou dokumentaci; nákup osvětlovacích těles a konstrukčních prvků;  náklady na optimalizaci řídicího systému VO; rekonstrukce RVO; náklady na práci vč. výkopových prací; výměna kabeláře ve sloupech i v zemi; náklad na pronájem pojízdné plošiny; náklad na seřízení řídicích prvků; náklady na ekologickou likvidaci starých osvětlovacích těles; DPH – v případě, že žadatel nebude žádat o odpočet DPH na vstupu; revizní zprávy, technický dozor apod.
 
Aktivita: B.2 –  Rekonstrukce otopné soustavy a zdroje tepla
Typ žadatele:             kraje, obce, městské části, státní podniky, sociální a zdravotnická  zařízení, školy, příspěvkové organizace
Max. výše dotace       2 mil. Kč, 50% uznatelných nákladů
Příjem žádostí:           do 28. 2. 2016
Uznatelné náklady:    náklady na pořízení kotle; náklady na práci spojenou s rekonstrukcí otopné soustavy a její seřízení; náklady na energetický audit; náklady na projektovou dokumentaci; náklady na technický dozor; DPH – v případě, že žadatel nebude žádat o odpočet DPH na vstupu; náklady na tlakové a jiné zkoušky; náklady na revize apod.
 
Nutným podkladem pro podání žádosti na obě výše uvedené aktivity je Energetický posudek nebo audit dle vyhlášky č. 480/2012 Sb.

Program EFEKT se vztahuje na území celé ČR včetně hl. města Prahy.


© 2019, SIGMIN, a.s. - všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑