MMR vyhlásí v listopadu výzvy pro regionální rozvoj

02 / 11

MMR poskytne na regionální rozvoj dvě miliardy korun

Rekordní částka na dotace pro regionální rozvoj, rozšířená nabídka dotačních programů a oslovení dalších potenciálních žadatelů. Ministerstvo pro místní rozvoj tak vychází vstříc starostkám a starostům našich měst a obcí a vypisuje ještě cílenější výzvy. Příjem žádostí bude zahájen v týdnu od 19. listopadu a ukončen začátkem února 2019.

Na letošní rok se nám podařilo pro naše regiony získat dvě miliardy korun, což mě velice těší. Na základě diskuze s obcemi a zmapování takzvaných bílých míst otevíráme některé zcela nové dotační tituly jako například možnost obcí požádat o podporu na regeneraci brownfieldů pro nepodnikatelské využití, obce do tisíce obyvatel mohou žádat o příspěvky na dostupnost veřejných služeb. Novinek je však samozřejmě mnohem víc,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
 
Na program Podpora rozvoje regionů 2019+ je připraveno 1,450 miliardy korun, na ostatní programy 545 milionů korun. Nově mohou o dotace žádat také obce do deseti tisíc obyvatel, a to na obnovu místních komunikací a na obnovu sportovní infrastruktury a obce nad deset tisíc obyvatel (vyjma statutárních měst) o finance na obnovu místních komunikací. Bude také vypsána výzva na rekonstrukci a přestavbu obecních budov, pro obce do tisíce obyvatel na dostupnost veřejných služeb jako je praktický lékař, zubař, obchod, případně Pošta Partner. Mezi nové programy patří i podpora regenerace brownfieldů pro nepodnikatelské využití.
 
Tradičně zůstávají výzvy na obnovu aktivního a pasivního místa odpočinku, dětská hřiště, veřejná prostranství, obnovu drobných sakrálních staveb, obnovu majetku poškozeného živelnou pohromou.
 


© 2019, SIGMIN, a.s. - všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑